Podcast Yayında

dünya mirası podcast

UNESCO Dünya Miras Sözleşmesi'ne dair her türlü bilgilendirici içeriklerin ve tartışmaların yer alacağı Nerden Baksan Dünya Mirası isimli podcastim 14 Ekim 2023 tarihi itibariyle yayın hayatına başlamıştır.

Dünya Miras Komitesi 45. Oturum Kararları

gordion ahşap direkli camiler

Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçeleri'nin korunma durumu ile Gordion ve Anadolu'nun Ortaçağ Dönemi Ahşap Hipostil Camileri'ne ilişkin adaylık dosyaları 10-25 Eylül 2023 tarihleri arasında Suudi Arabistan Krallığı'nın başkenti Ryad'da gerçekleştirilen 45. Dünya Miras Komitesi oturumunda değerlendirildi.

Tehlike Altındaki Dünya Miras Listesi

Diyarbakır unesco

Diyarbakır Kalesi, Surları ve Hevsel Bahçeleri Dünya Miras Alanı'nın Tehlike Altındaki Dünya Miras Listesi'ne alınmasına ilişkin UNESCO/ICOMOS tavsiye kararı 10-25 Eylül 2023 tarihleri arasında Suudi Arabistan Krallığı'nın başkenti Ryad'da gerçekleştirilen 45. Dünya Miras Komitesi oturumunda değerlendirildi.

Kültürel Miras Eğitimlerini Tamamladık

Kültürel Miras Eğitimlerini Tamamladık

Kentimiz İzmir Derneği’nin AB mali desteğiyle hayata geçirdiği Kültürel Mirasın Korunmasında Daha Güçlü Bir Sivil Toplum Projesi kapsamında düzenlenen ve içerik koordinatörlüğü firmamız tarafından yürütülen Kültürel Miras Eğitimlerini tamamladık.

İzmir Tarihi Liman Kenti İçin Alan Yönetimi Eğitimi Gerçekleştirildi

İzmir Tarihi Liman Kenti İçin Alan Yönetimi Eğitimi Gerçekleştirildi

İzmir Tarihi Liman Kenti Yönetim Planı ve Dünya Miras Listesi Adaylık Dosyası Danışmanlığı kapsamında, yereldeki paydaşlara yönelik 2021 yılı için düzenlenen eğitim programımızın ilk aşaması 15-16 Haziran 2021 tarihlerinde çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi.

UNESCO Dünya Miras Komitesi 44. Dönem Oturumu Çevrimiçi Gerçekleştirilecek

UNESCO Dünya Miras Komitesi 44. Dönem Oturumu Çevrimiçi Gerçekleştirilecek

29 Haziran – 9 Temmuz 2020 tarihleri arasında Çin’in Fuzhou kentinde gerçekleşmesi planlanan ve Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenen, Arslantepe Höyüğü’nün Dünya Miras Listesi’ne dâhil edilmesine ilişkin kararın da görüşüleceği UNESCO Dünya Miras Komitesi 44. Dönem oturumu 16-31 Temmuz 2021 tarihleri arasında çevrimiçi gerçekleştirilecek.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp